Інколи від перевтоми мені хочеться все кинути й плакати, адже просто не знаю, звідки брати сили

Мені шістдесят років, а моїй мамі вісімдесят три. Скільки себе пам’ятаю, вона була наймилішою з усіх, кого я знала. Щоправда, останніми роками в мами стала не дуже хороша память й характер чомусь зіпсувався. Лікарі кажуть, що це вікове й змінити нічого не можна. Мама, яку знаю спокійною, стала сваритись з усіма під ряд й вживати нехороші слова.

Інколи, під час приступів агресії, які вона не може контролювати, мама може навіть вдарити або кинути чимось в мене або сестру.

Віра, моя сестра, теж приходить доглядати за мамою. Ми встановили графік, адже для одної це непосильна робота. Приступи гніву роблять з нашої старенької мами неконтрольовану людину. Так, ми досі її любимо й будемо любити до кінця життя, але ніяк не можемо звикнути до того, що вона вже інша людина. Хотіли найняти доглядальницю, але жодна жінка не витримує біля старенької понад тиждень. Ні за які гроші ми не можемо знайти людину, яка б сиділа з мамою. Наші діти теж відмовляються, мовляв, нам бабусиної квартири не треба, тільки не змушуйте до неї приходити.

Інколи від перевтоми мені хочеться все кинути й плакати, адже просто не знаю, звідки брати сили. В мене чоловік, якому треба увага, діти, онуки, я досі працюю, тому не можу цілковито присвятити своє життя матері. Сестра так само має свої клопоти і я розумію, що їй тяжко. Залишається один вихід – продовжувати доглядати за старенькою вахтовим методом.

Знайомі радять відвезти маму до спеціалізованого закладу, де про неї дбатимуть навчені люди, але ми з сестрою поки до цього не готові. Зрештою, це наша рідна мама, яка виростила нас, їй також було не просто. Зараз наша черга. Коли я бачу агресивні прояви мами й ледве стримую себе, щоб не зірватись згадую, якою вона була дбайливою при здоровому глузді. Зараз вона хвора людина, яка потребує нас так, як ми в дитинстві потребували її. Саме це дає мені наснаги рухатись далі.

Оцініть статтю
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

17 − 7 =

Інколи від перевтоми мені хочеться все кинути й плакати, адже просто не знаю, звідки брати сили