Мати – це покликання, а не юридичний статус

Ангеліна працює медсестрою в дитячому будинку. Вона завжди любила дітей, бо сама з багатодітної сім’ї. В домі її батьків, окрім шести власних є ще троє прийомних дітей. До усіх ставляться однаково – з любов’ю та ласкою.

Дівчині уже двадцять три. Два роки тому вона, старша донька, першою покинула батьківський дім, бо вийшла заміж. За кілька місяців після весілля Ангеліна дізналась, що вагітна. Радості молодої пари не було меж! Для дівчини це було великим благословенням – стати мамою.

Сину Ангеліни, Богданчику, зараз три місяці. Молода мама, хоч і знаходиться в декретній відпустці, але час від часу приходить на робоче місце – привітатися з дітками, які за час роботи стали їх, як рідні.

Ось і сьогодні Ангеліна, залишивши сина з чоловіком, вирішила навідатись в дитячий будинок. Зараз передноворічні знижки у магазинах, й дівчина, купивши подарунки своїх вихованцям, мчить зі всіх ніг, передчуваючи радість зустрічі.

У фойє Ангеліну зустрічає завідуюча.

– Ой, Ангелінко, рада тебе бачити. Нам без тебе сумно. Дітки про тебе весь час запитують.

– І мені без вас, Ольго Миколаївно. От прибігла на кілька хвилин привітатись й подарунки діткам роздати, – весело сказала дівчина, показуючи на великий пакет. – А у вас тут які новини?

– Та от, – Ольга Миколаївна якось перемінилась на обличчі, – сьогодні зранку хтось підкинув дівчинку… Ще зовсім немовля… Одномісячна… Лежить зараз плаче. Послала нянечку в магазин за сумішшю для харчування, бо у нас немає.

Дитячий будинок, в якому працювала Ангеліна, виховував дітей від шести років, тому немовлят у них ніколи не було, відповідно й сумішей теж.

– Покажіть мені дитину, – сказала Ангеліна, скидаючи із себе шарф.

– Вона в моєму кабінеті, ходімо. – Ольга Миколаївна поспішила слідом за дівчиною.

Уже за хвилину Ангеліна годувала дитину грудьми.

– Їж, маленька, їж, – молода мама турботливо тримала дитину на руках. – І як можна відмовитись від такого маленького дива?

Ольга Миколаївна стояла й дивилась, витираючи сльози.

– Ти, Ангелінко, справжня мати, – сказала жінка, лагідно дивлячись на дівчину з немовлям, – бо мати – це покликання, а не юридичний статус.

 

Оцініть статтю
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

twenty − 19 =

Мати – це покликання, а не юридичний статус