Молода мама не повинна всього встигати

Валентина Сергіївна поставила каструлю з котлетами на підвіконня.

Богдан взяв одну й почав їсти.

– Коли охолонуть – поставиш в холодильник. На два дні вам повинно вистачити – Сказала жінка сину. – Коли захочеш їсти – подзвониш.

Богдан, не відриваючи очей від планшета, кивнув.

Жінка виключила свіжозварений суп і накрила кришкою. Потім попрощалась з сином, вдягнулась і вийшла.

Пенсіонерка майже щодня навідується до сина з невісткою, хоча перед їхнім весіллям й обіцяла не набридати своєю присутністю. Але обставини склались інакше.

Невістка Валентини Сергіївни, Оля, зовсім не вміє готувати. І навіть не збирається навчатися. Ще поки діти жили вдвох – пенсіонерка якось мирилася з думкою, що син харчується канапками й фастфудом. Але зараз, коли з’явилась онучка, жінка вирішила, що її обов’язок – допомагати дітям з харчуванням.

– Олечко, – часто пробувала заговорити про це з невісткою Валентина Сергіївна, – давай покажу тобі, як борщик зварити. А хочеш – голубці разом зробимо?

Ви що, мамо? – тільки відмахувалась невістка, – зараз всі рецепти в інтернеті є.

– Ну то, можеш в інтернеті своєму вчитися, але готувати ж треба.

– Якщо вам так не байдуже, то приходьте й готуйте своєму синочку! – Кричала невістка й голосно грюкала дверима.

З того часу Валентина Сергіївна й почала кожного дня приходити й готувати. Сваритись з Олею вона не збиралася. Та й розказувати нікому не стала. Нащо чужим людям її проблеми?

Богдан – єдиний син Валентини Сергіївни. Вона завжди для нього старалась зробити домашній затишок в тих умовах, які могла собі дозволити. Чоловік їх залишив, тому син був єдиною відрадою. Коли Богдан одружувався з Олею, жінка була дуже щаслива за сина. Вона була певна, що ніколи не пхатиметься в їхнє життя, як колись це робила її свекруха, й що стало причиною розриву її шлюбу. Але все склалось інакше й Валентині Сергіївні довелось забути про свою обіцянку.

Так і живе…Прийде до сина, зварить, прибере, коли треба – і йде. Синові навіть незручно стало:

– Я, мамо, – каже, – буду продукти купувати, ти своїх грошей не витрачай. А за те, що готуєш – дякую. Розумієш, Оля не до кухні. Людина вона не погана й жінка мені хороша. Але готувати не вміє й не любить. А тут ще дитина…

– Я все розумію, синку, – лагідно дивиться на Богдана пенсіонерка, – а молода мама й не повинна всього встигати. Я чим можу – допоможу. Не хвилюйся. Все буде добре.

Олю присутність свекрухи відверто нервує. Та міняти нічого вона не збирається. Й далі займається тільки дитиною, а погодувати чоловіка для неї не в пріоритеті. Скільки Валентина Сергіївна не намагалася з нею лагідно, по-материнськи поговорити – все закінчується сварками й грюканням дверей Олею.

Стосунки невістки та свекрухи – це завжди непросто. Але хто правий в цій ситуації покаже час.

Оцініть статтю
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

eighteen − four =

Молода мама не повинна всього встигати