Моя мама вже давно живе в Іспанії. Якось вона покликала мене з донькою до себе в гості, аби відпочити на морі. З того часу я ніколи не їду у відпустку до родичів.

Моя мама поїхала на заробітки ще коли мені було 13 років, полишивши мене на бабусю. Тата я з дитинства не бачила, тож мама вирішила пошукати кращої долі. В Іспанії вона довгий час пропрацювала офіціанткою в курортному містечку, там й зустріла своє кохання. Нею захопився бізнесмен з Франції, але їхні стосунки не зовсім схожі на ті, що описують у мелодрамах. Чоловік був одружений, мав дітей та не збирався жити разом з мамою. Так вона стала його коханкою й згодом у неї був власний будиночок на березі Середземномор’я.

Наші стосунки з мамою були не надто тісні, вона завжди більше переймалася своїм особистим життям та боялася, що нікому з дитиною не потрібна. А коли мати поїхала закордон, ми деякий час взагалі не спілкувалися.

За іронією долі мій шлюб також розпався і я виховую доню Златочку. Її рідна бабуся ніколи навіть з днем народження не вітала, аж раптом зателефонувала та запросила, мовляв, хоче аби онука та я відпочили в сонячній Іспанії. Я спочатку відмовлялась, адже ми з мамою майже не спілкувалися більше ніж десять років. А потім вирішила все ж таки Златочці показати іншу країну, їй тоді було 8 років.

На відміну від мами, я дуже опікувалася своєю донькою та хотіла аби вона якомога більше отримала позитивних емоцій. Мені хотілося щоб моя Златочка відчувала материнську любов, якої мені так не вистачало в дитинстві.

Тож, прилетівши до Іспанії, нас зустріла моя мама. Я надарувала купу подарунків та гостинців із Батьківщини, мамі вони дуже сподобалися. Вона неабияк зраділа онучці і було таке враження, що жалкувала про втрачений час. Але це лише здавалося. Перший день відпочинку пройшов насичено, мама провела екскурсію по маленькому іспанському містечку, де вона мешкала та відвела на море. Від її будинку до нього просто рукою сягнути! Ввечері мама приготувала традиційну паею та пригостила мене вином. Ми розмовляли ледь не усю ніч.

На другий день нашої відпустки все змінилося. Мама кудись пішла вранці і прийшла під вечір, так вона робила подальший тиждень. За увесь час відпустки ми більше не спілкувалися. Злата питала в мене, чи не образилася на нас за щось бабуся, та я й сама думала про це.

Пізніше я все ж вирішила запитати, що не так. Мама ж відповіла просто – її коханець приїхав раніше, ніж планував, тож вона з ним час проводить. Адже чоловік її серця приїжджає до неї раз на рік. Як я зрозуміла, він зняв номер в готелі. Тепер я відчувала, ніби знову мамі заважаю.

Діватися було нікуди, мама тільки приходила на вечерю. Вона, до речі, чекала, що я буду готувати, та так і було. Я готувала, прибирала, а вдень водила доньку на море. Проте я не хотіла відчувати себе зайвою, тож я обміняла квитки вильоту на дату раніше, довелося доплатити немаленьку суму, та то краще, ніж муляти очі рідній матері.

Перед вильотом я зателефонувала мамі, але вона скинула слухавку. Тоді я написала повідомлення: «Терміново викликали на роботу. Дякую за теплий прийом!». Відповіла мені мама лише коли я вже вдома булла: «Прилітайте ще!». Може варто було їй сказати про свої справжні почуття? Та навіщо? Їй все одно байдуже.

Оцініть статтю
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

three + four =

Моя мама вже давно живе в Іспанії. Якось вона покликала мене з донькою до себе в гості, аби відпочити на морі. З того часу я ніколи не їду у відпустку до родичів.