Правила хорошого тону або як реагувати, коли офіціант вимагає чайові

Зі мною трапився один випадок, що спонукав мене до роздумів про етикет та правила хорошого тону і сама я не можу розібратися в цьому питанні.

На минулому тижні я була у відрядженні по роботі в іншому місті й на обід вирішила зайти в місцевий заклад, дуже рекомендували у відгуках, авторська кухня і все таке.

Власне обід як обід, нічого незвичайного, я взяла каву, як завжди американо без цукру, яке попросила одразу принести, але отримала його разом зі своїм салатом. На смак теж нічого незвичного, але я і не є великою експерткою. Попросила рахунок і можливість розрахуватися карткою на що отримала відповідь: «Лише готівковий розрахунок, термінал сьогодні не працює».
Це трохи мене збентежило, бо я майже повністю відмовилася від готівки, але рахунок був невеликий і я спробувала назбирати суму з усіх своїх потаємних кишеньок. Мені потрібно було 150 грн, я знайшла 140 грн паперовими купюрами й 10 грн назбирала залізними монетами по 1 грн, на чайові в мене вже не лишилося нічого. Я поклала всі свої зібрані гроші в коробочку і попросила офіціанта розрахувати мене.

Підійшов офіціант, забрав коробочку. Я подякувала і хотіла вже йти, але він обернувся і сказав, що тут не вся сума.

-Чому не вся? Рахунок 150 грн, я поклала 150 грн в коробочку, все ж вірно?

-Тут 140 грн, ви хочете, щоб я зараз витрачав свій час, аби вибирати цей дріб’язок, давно я не зустрічав таких клієнтів. І, взагалі, виховані люди знають, що офіціантам потрібно лишити чайові, але якщо ви будете давати ваші чайові монетами, то краще не потрібно.

Я втратила дар мови. Перші 10 секунд я просто мовчки дивилася на нього і не знала як мені реагувати на таку груб1сть. Потім зібравшись з силами відповідала:

– Якщо вам не подобається ваша робота, то знайдіть собі іншу, а грубіянити мені не потрібно. Я заплатила вам по рахунку, а давати чи не давати чайові я сама вирішу, і, до речі, ви не заслуговуєте на винагороду. Всього найкращого.

Я зірвала свою сумку зі стільця і знервован0 вийшла із закладу, ще пів години мене трясло від цієї ситуації. Випивши м’ятного чаю в парку і трохи заспокоївшись, я почала розмірковувати, а що таке правила хорошого тону? Хто неправий в цій ситуації? Я, тому що не дала чайових, згідно з загальноприйнятими нормами суспільства чи офіціант, який привселюдно почав їх вимагати.

Оцініть статтю
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

eleven − seven =

Правила хорошого тону або як реагувати, коли офіціант вимагає чайові