Роман вже довший час їздить за кордон. Він збудував величезний будинок і завжди допомагав дітям. Після смерті дружини в нього нікого не було ріднішого, ніж вони. Всі сили чоловік вкладав в дітей. Одного разу донька вирішила покинути батька. І чоловік залишився сам, незважаючи на його старання.

На жаль, економічна ситуація в Романа була не стабільною. Він вирішив поїхати за кордон. Зараз так багато хто робить. Роман хотів, щоб його діти жили в достатку, тому і зважився на це. Як справжній господар, чоловік не міг дозволити собі бути гіршим від когось. Вже 8 років Роман їздив до Чехії. За цей час він багато купив і збудував новий будинок. Сусіди знали, що туди чоловік вклав багато грошей і зусиль.

До цього Роман був механіком. Але зарплата його зовсім не влаштовувала. Та й потрібно було годувати сім’ю. Дружина померла 10 років тому. Для чоловіка це був великий удар. Роман виховував сам дітей .Після втрати дружини господарством зайнялася донька – Марина. Вона доглядала за худобою та працювала на полі.

Роман намагався дати дітям все найкраще. Він був біля них, поки вони росли. Коли настала черга Івану йти в університет, то через брак коштів Роман взяв кредит. Ця незкінченна тяганина переслідувала їх. Чоловік розумів, що потрібно змінювати обставини.

Іван вивчився і там знайшов своє кохання. Роман радів за нього. Невдовзі хлопець повідомив , що хоче одружитися. Грошей треба було багато. Всі ці обставини і спонукали Романа залишити рідну домівку і виїхати на чужину.  Весілля було великим і веселим. Всі щиро раділи за молоду пару. Сумувала лише сусідська дівчина, яка все своє життя кохала Івана. Але, на жаль, і таке буває.

Марина стала вже дорослою. Вона підтримувала батька і завжди раділа, коли він приїжджав. Роман часто надсилав гроші дівчині і продукти. Вона доглядала за будинком. Іван навідувався не часто.

Перед Різдвяними святами Роман завжди повертався додому. Вся родина збиралася разом. Цього вечора найбільше чекала Марина. Вона наготувала багато смачних страв, спекла запашних булочок. Марина хотіла повідомити, що в неї є хлопець і вони збираються зіграти весілля. Це прекрасна новина.

Роман знав, що тепер буде легше і доньці, і йому. Він зможе більше бувати вдома.

Після весілля, Роман вирішив залишитись вдома. Йому набридло постійно кудись їхати. Діти були вже дорослими, будинок збудований. Для щастя він мав все. Зять перший час робив все по господарству. Вони з Мариною вирішили вирощувати овочі і фрукти і продавати.

Справи пішли вгору. Хороший догляд давав свої результати. Урожай був великим, бо вони докладали багато зусиль. Роман відчував себе самотнім і покинутим. Про нього всі забули. Ніхто не кликав на допомогу. Вони були заклопотані своїми справами: син жив далеко, донька займалася власною справою. Але ціле життя він старався для них. Збудував великий будинок, одружив сина і доньку.

В його житті настав такий час, коли нема з ким поговорити. Одного разу донька повідомила, що переїжджає в місто. Вони мають достатню кількість грошей і тепер хочуть здійснити свою мрію. Роман ніколи не міг подумати, що він залишиться сам. Скоро сили покинуть його і він не зможе навіть наколоти дров.

Коли приїхав Іван в гості, то дізнався про плани сестри. Це занепокоїло його, але він розумів, що Марина має повне право так чинити.  Дружина Івана раптово сказала, що свекор може жити з ними. Ніхто і не сподівався на таке. Це було дуже благородно з її боку.

Роман мав кращу ідею: він запропонував їм переїхати до нього. Іван відмовився, але батька вони таки забрали до себе.

Всі залишились щасливими. Будинок стояв порожнім і нікому не потрібним. Роман сподівався, що там житимуть онуки

Оцініть статтю
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

fifteen − one =

Роман вже довший час їздить за кордон. Він збудував величезний будинок і завжди допомагав дітям. Після смерті дружини в нього нікого не було ріднішого, ніж вони. Всі сили чоловік вкладав в дітей. Одного разу донька вирішила покинути батька. І чоловік залишився сам, незважаючи на його старання.