Сергій не збирався все життя їздити на заробітки. Вже зовсім скоро він зможе повернутися на Україну та розпочати власну справу. Батьки його не схвалюють, сердяться, що їх покинув, але він просто хоче стати незалежним. Квартиру та машину він собі уже купив. Щоб здійснити свою мрію залишилося не так уже й багато

Моя історія зовсім не оригінальна. Я, як і мільйони моїх земляків, змушений ось уже декілька років їздити на заробітки до Європи. Причина на це в усіх одна – заробити гроші. А от для чого, тут уже у кожного свої мотиви. Люди старшого віку хочуть допомогти дітям. Діти ж планують заробити на власні якісь бажання. Наприклад, купити омріяний iPhone останньої моделі чи перший у своєму житті автомобіль. Для когось же це єдина можливість прогодувати сім’ю або знайти кошти на дороге лікування.

Вперше за кордон я поїхав ще на третьому курсі університету. Тоді можна було пройти практику на заводах побутової техніки у Польщі.

Мама нас із молодшою сестрою виховувала сама. Грошей завжди не вистачало. Хотілося хоча б трішки їй допомогти.

За чотири місяці практики багато я не заробив, але вперше з гордістю привіз своїм рідним з-за кордону сувеніри та подарунки.

Після університету не став шукати роботу за спеціальністю, а відразу знову подався до Польщі, а потім і далі – до Німеччини. Страшенно тішився, що нарешті мама у нашій двокімнатній квартирі змогла зробити ремонт.

Потім сестра зібралася заміж й потрібні були гроші на весілля. Жити вона з чоловіком залишилася з нашою мамою.

Тепер, коли я не так уже й часто приїжджав додому, почувся незручно. В одній кімнаті мама, в іншій – сестра із зятем. Доводилося ночувати на малесенькій кухні. Бачив, що всього лише якихось два-три дні моєї присутності сестру та її чоловіка страшенно нервували. На душі кішки шкребли, адже мої недешеві подарунки та гроші вони приймали охоче, ніби я зобов’язаний це робити.

У власному домі я був зайвий. А потім, коли черговий раз зібрався додому, мама попросила мене зупинитися в готелі. Сестра була вагітна. Їй потрібен спокій. Та і квартира тепер належить сестрі. Мама усе їй відписала.

Поїзд мчав мене до рідного міста, але мені там були зовсім не раді. У купе були лише я та ще один пасажир. Він також повертався із заробітків. Їхати ще довго, то ж розговорилися.

Сергій уважно вислухав мою невеселу розповідь.

– Тобі сама Доля, підказує, що треба вже про себе подумати, а не про інших піклуватися, – посміхнувся чоловік.

У мого супутника була інша історія, але, врешті-решт, він у свій час опинився у такому ж становищі як і я. Ніхто його вдома не чекав.

Сергій не збирався все життя їздити на заробітки. Вже зовсім скоро він зможе повернутися на Україну та розпочати власну справу. Хотів займатися художньою ковкою.

З діда й прадіда усі в їх родині були лікарями, а Сергію от здумалося стати ковалем. Батьки його не схвалюють, сердяться, що їх покинув та не хоче продовжувати сімейну традицію й присвятити себе медицині. Не вірили вони, що у сина щось вийде. Сказали йому не повертатися додому, доки не передумає та не покине своє ковальство.

Але Сергій просто хоче стати незалежним. Квартиру та машину він собі уже купив. Щоб здійснити свою мрію залишилося не так уже й багато. Приміщення для майбутньої кузні він знайшов, тепер треба лише обладнання закупити.

У мене наче очі відкрилися. Чому я весь час думав лише про матір та сестру? А як же власне життя? Мені уже двадцять вісім, а я за душею нічого не маю. Буду тепер на власну кватиру збирати, щоб було спочатку куди, а там вже може й до кого повертатися.

Додому того разу я не поїхав. Новий знайомий запросив мене до себе в гості.

А мати невдовзі зателефонувала. Натякнула, що сестрі скоро народжувати. Треба б допомогти.

Мамо, у неї чоловік є, – відповів я та поклав слухавку.

Оцініть статтю
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

one − one =

Сергій не збирався все життя їздити на заробітки. Вже зовсім скоро він зможе повернутися на Україну та розпочати власну справу. Батьки його не схвалюють, сердяться, що їх покинув, але він просто хоче стати незалежним. Квартиру та машину він собі уже купив. Щоб здійснити свою мрію залишилося не так уже й багато