Вітчим став ріднішим, аніж батько

Тато пішов із сім’ї, коли я був ще немовлям. З мамою вони, як то кажуть, не зійшлись характерами. Ну, буває… Але навіть до мене тато ніколи не приходив. Так, аліменти платив, але понад того, що визначено судом, не давав ані копійки.

Я знав, що у мене є батько, навіть знав, де він живе, але вдома у нього ніколи не бував. Тато не вітав мене з днем народження, не прийшов навіть на мій випускний.

Містечко у нас невелике, тому я часто з ним перетиналися. Ми вітались, перекидались парою-трійкою слів й розходились кожен у своєму напрямку.

Я знав, що у батька є інша сім’я, де росте моя сестра, молодша на кілька років. Вона навіть навчалась зі мною в одній школі, але ми ніколи не говорили.

Що сказати? Тато і сестра були мені чужими, так само, як і я їм.

Можливо, мене б це засмучувало значно більше, якби не вітчим. Сергій вітчимом був мені тільки формально, а називав я його татом, а він мене сином.

Сергій прийшов у наше життя, коли мені було шість. Він по-справжньому полюбив маму і прийняв мене, наче рідного. Згодом вони з мамою побрались і Сергій офіційно мене всиновив, взявши на себе обов’язок піклуватися, а мого рідного батька позбавив необхідності сплачувати аліменти.

Саме тато Сергій навчив мене всього, що я вмію. Він подарував мені на день народження таку омріяну приставку. Саме він радів, коли я отримав атестат. Він вручив мені ключі від новенької квартири в день мого весілля.

Саме Сергія мої діти називають дідусем. Саме йому я завдячую відкриттям власного бізнесу.

Та недавно у двері мого дому подзвонив мій рідний батько.

Я не бачив його уже доволі давно, тому насилу впізнав. Та не менше, ніж факт його візиту, мене здивувала причина: тато прийшов просити гроші на весілля сестри.

Коли я запитав, з якого дива повинен оплачувати її весілля, тато почав щось розповідати про кровні зв’язки і про те, що рідні люди мають допомагати один одному.

Я вислухав цю промову і мовчки закрив двері перед обличчям батька.

Так, можливо, комусь це може здатись жорстоким, але яка ми з ним, в біса, сім’я?!

 

Оцініть статтю
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

12 + four =

Вітчим став ріднішим, аніж батько