Як циганка знайшла моїх доньок

Юля вирішила зайти у кімнату до своїх дівчаток. Вони вже спали. Спершу підійшла до молодшої, прикрила її ковдрою та погладила по голівці. Старшу поцілувала, забрала книгу та поставила на тумбочку.

Катюша, менша дочка, була дуже ніжною, постійно допомагала, крутилась біля неї, про все розпитувала. Олена – доросла, цілеспрямована, незабаром закінчувала школу, вже мала кавалера.

Жінка сіла коло дітей та згадала історію, яка трапилась з нею кілька років тому. То була випадкова зустріч із циганкою, після якої життя Юлі змінилось назавжди.

У їхньому селі жила стара циганка. ЇЇ боялись усі односельчани. Інколи люди приходили до неї поворожити. Натомість приносили їжу та дрібні гроші. Юля не вірила у ці розповіді та жодного разу не бачила жінку.

Опівдні вона почула жалісливий крик біля своїх воріт. Одразу вибігла. Жорстокі дітлахи хотіли зацькувати стару, немічну жінку. Вони кидали у неї якийсь непотріб. Юля розігнала усіх, відвела циганку до себе на подвір’я. Винесла їй води та трохи їжі. Коли стара отямилась, жінка побачила змарніле лице, очі, які переповнював біль та розпука. Циганка промовила:

  • Дай свою руку!

Юля не хотіла цього робити, адже не вірила у цю маячню.

Стара сама її взяла:

  • Твої лінії на руці показують, що все життя ти проживеш у самотності, не будеш мати ні чоловіка, ні дітей. Та я це можу змінити! Ти допомогла мені, тому я хочу тобі віддячити.

Циганка витягла з кишені червону нитку, прив’язала дивним чином на руці Юлі та сказала:

  • Не знімай до опівночі. Якщо зробиш все, як я сказала, то буде у тебе і чоловік, і дві прекрасні доньки.

Через хвилину стара жінка пішла. Хоч Юля не вірила в це, але вирішила зробити все, як наказала ворожка.

Через місяць у сусідній будинок переїхала сім’я: батько з двома доньками. Матері у них не було. Виявилось, що рік тому вона померла від раку. Чоловік не міг жити у домі, де йому все нагадувало про дружину, тому переїхав у сусіднє  село.

Одного дня він завітав до Юлі. Сказав, що його звати Денис. Чоловік попрохав продати молока та полуниць для доньок. Жінка радо погодилась та сказала, щоб хтось із дівчаток прийшов за усім ввечері. З того часу Катюша та Оленка ще не раз прибігали до Юлі, допомагали їй, бавились на подвір’ї. Жінка щедро частувала сестричок, дарувала свою любов. Згодом і Денис почав навідуватись до сусідки. Дівчатка полюбили Юлю, а їх батько зрозумів, що знову закохався. З того часу вони не розлучалися ніколи. Через деякий час зіграли і весілля. Дівчатка одразу почали називати Юлю мамою.

  • Ти будеш завжди з нами? Не полетиш на небо, як наша мати? – запитала Катюша.
  • Ні! Не полечу!
  • Ти обіцяєш?
  • Обіцяю!

В той момент Юля згадала циганку… Всі її слова… Подумки подякувала за все…

Оцініть статтю
Додати коментар

;-) :| :x :twisted: :smile: :shock: :sad: :roll: :razz: :oops: :o :mrgreen: :lol: :idea: :grin: :evil: :cry: :cool: :arrow: :???: :?: :!:

three × 2 =

Як циганка знайшла моїх доньок